Artykuł lidera z okazji Jubileuszu wspólnoty

Artykuł lidera z okazji Jubileuszu wspólnoty

Mam na imię Elżbieta. W Odnowie jestem od września 2008 roku, czyli 9 lat. Obecnie jestem liderem grupy „MIRIAM”. Po sześciu latach formacji, czyli we wrześniu 2014 roku, Pan powołał mnie do tego zadania, a członkowie grupy potwierdzili swoimi głosami. Powierzono mi prowadzenie wspólnoty na trzy lata. Ten okres potwierdzony został przez Słowo Pana. Po wyborach, w październiku 2014 roku, kiedy stanęłam w Jerozolimie przy Grobie Pana Jezusa, poprosiłam Go o światło do prowadzenia grupy i otrzymałam Słowo:

„To niechaj ci za znak posłuży: w tym roku żywicie się ziarnem pozostawionym po zbiorze; na przyszły zaś rok tym, co samo obrodzi, ale na trzeci rok siejecie i zbieracie, zakładając  winnice i spożywajcie z nich owoce.” (Iz 37,30).

Właśnie, w tym roku we wrześniu kończy się moja kadencja, mija 3 lata . Dzisiaj już mogę powiedzieć, że był to czas intensywnej pracy, modlitwy, ale także piękny czas mocnego doświadczenia Bożego działania w moim życiu. Był to także dla mnie czas ogromnego wzrostu duchowego. Dziękuję Panu Bogu za tak wielkie i piękne doświadczenie. Dziękuję za łaskę wykonania wszystkich podjętych zadań. Ufam, że były zgodne z wolą Pana, bo owoce ich były zjadliwe, a czasami nawet smaczne (uśmiech). Dziękuję wszystkim członkom wspólnoty za życzliwość, za współpracę, za odczucie, że jesteśmy jedną duchową rodziną. Dziękuję Księdzu Opiekunowi – Tadeuszowi, za ogromne wsparcie, za ojcowską miłość, za modlitwę, za to, że zawsze był z nami. Dziękuję także mojemu kierownikowi duchowemu, ks. Krzysztofowi, za jego mądre słowa, za ogromną pomoc duchową w prowadzeniu wspólnoty, za Jego nieustanne duchowe czuwanie nade mną. Dziękuję !

We wrześniu mamy wybory nowego lidera. Ufam, że będzie to realizacja dalszych planów Ducha Świętego co do naszej wspólnoty, a nowy lider stanie na wysokości zadania. Być liderem, to bardzo odpowiedzialne zadanie, to także odpowiedzialność przed Panem za życie duchowe członków grupy. Pan kiedyś nas z tego rozliczy. Już dzisiaj życzę nowemu liderowi mądrości i światła Ducha Świętego we wszystkich podejmowanych decyzjach i zadaniach.

Lider grupy „MIRIAM”  Elżbieta Białek

Odpowiedz

Twój email nie będzie opublikowany

+ 76 = 77